Πανγυθεατικός Γ.Σ.

Ήττα για την Κ12 του Πανγυθεατικού

Δελτίο τύπου

Όλα τα τμήματα ποδοσφαίρου του ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΥ ΓΣ αισίως έφτασαν τους 15 επίσημους αγώνες στους οποίους υπάρχουν μόνο 2 ήττες, η μία εκ των οποίων σημειώθηκε το Σάββατο 18 Νοε στο γήπεδο του Γερακίου.

Το τοπικό Κάστρο ήταν ανώτερο και τα παιδιά της Κ12 ομάδας του ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΥ προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν.

Το 4-0 από το πρώτο ημίχρονο έγινε μια προσπάθεια να αλλάξει, αλλά τα γκολ της Παναγιώτας Τζανετάκου και του Νικήτα Κοττέα δεν έφτασαν.

Η ομάδα της Κ12 έφυγε από το γήπεδο στεναχωρημένη, αλλά έτσι είναι το παιχνίδι, κάποια φορά θα προσπαθήσεις, αλλά ο αντίπαλος ήταν καλύτερος από σένα.

Δεν πειράζει όμως, η ομάδα προχωράει για τον επόμενο αγώνα που θα γίνει στην έδρα την Κυριακή 3 Δεκ με τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Να ευχηθούμε περαστικά σε ένα δικό μας παιδί, το Γιάννη Μπέτση, ο οποίος χτύπησε στη διάρκεια του ημιχρόνου στο γήπεδο του Γερακίου.