Αθλητικα

Την πρώτη και τη δεύτερη θέση κατέκτησαν οι αθλητές του ΑΣΟΓ στο Πανελλήνιο Κύπελλο

Δελτίο τύπου

Πανελλήνιο Κύπελλο με πρώτη και δεύτερη θέση οι έφηβοι σκοπευτές μας, Κοντζαμάνης και Αδριανός !!!

Άλλη μια μεγάλη επιτυχία του Αθλητικού Σκοπευτικού Ομίλου Γυθείου σημειώθηκε το προηγούμενο Σαββατοκύριακο, 18-19/6, στο Πανελλήνιο αγώνα κυπέλλου Trap στο σκοπευτήριο της Μαλακάσας καθώς δύο έφηβοι σκοπευτές μας κατέλαβαν την πρώτη και δεύτερη θέση !!

Αναλυτικά:

Υπό την καθοδήγηση του προπονητή του συλλόγου, Μπάμπη Αιγινήτη, ο Α.Σ.Ο.Γυθείου συμμετείχε με 7 αθλητές,4 εκ των οποίων έφηβοι, στον πανελλήνιο αγώνα Τράπ.

Στην κατηγορία των εφήβων, όπου σημειώθηκε και η τεράστια επιτυχία με την κατάκτηση του πανελλήνιου κυπέλλου, αλλά και της δεύτερης θέσης, έλαβαν μέρος 4 αθλητές.

Ο Κοντζαμάνης Ιωάννης, με 105/125 δίσκους, μπήκε δεύτερος στη διαδικασία των μπαράζ και με 23/35 δίσκους, κατέκτησε την πρώτη θέση και το πανελλήνιο Κύπελλο!!

Ο Αδριανός Πάνος, με 104/125 δίσκους, μπήκε τρίτος στην διαδικασία των μπαράζ και με 22/35 κατέκτησε την δεύτερη θέση!!

Ο Δριβάκος Κωνσταντίνος, με 59/125 δίσκους, μπήκε έβδομος στην διαδικασία των μπαράζ και με 4/15 δίσκους τερμάτισε στην όγδοη θέση!

Ο Παπουλάκος Τζανέτος, στην πρώτη του συμμετοχή σε αγώνα, σημείωσε 46/125 δίσκους, κατακτώντας την δέκατη θέση!

Στην Α1 κατηγορία, ο Τζινάκος Ανάργυρος, με 105/125 δίσκους κατέλαβε την ένατη θέση.

Στην Β κατηγορία, ο Κατσιβέλης Πέτρος, με 93/125 δίσκους κατέλαβε την δωδέκατη θέση ενώ ο Καρβούνης Στυλιανός, με 89/125 δίσκους κατέλαβε την δέκατη τέταρτη θέση.