Πανγυθεατικός Γ.Σ.

Βαριά ήττα στην Κόρινθο για τον Πανγυθεατικό

Το σερί των αρνητικών αποτελεσμάτων στην έναρξη του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής, συνεχίστηκε για τον Πανγυθεατικό στην 3η αγωνιστική του 3ου Ομίλου. Οι Γυθειάτες γνώρισαν οδυνηρή εκτός έδρας ήττα από τον ΠΑΣ Κόρινθος με το βαρύ 6-1, σε αναμέτρηση που διεξήχθη την Κυριακή (6/10).

Η κακή μέρα φάνηκε από νωρίς για το σύνολο του Σταύρου Μανιάτη. Μόλις στο 3΄ ο Αλμπάνης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το 1-0. Δεν έφτανε αυτό για τον Πανγυθεατικό, καθώς αμέσως μετά τη σέντρα, στην επόμενη επίθεση στο 5ο λεπτό, οι γηπεδούχοι βρήκαν και δεύτερο γκολ με τον Μίσκου (2-0). Στο 33ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με γκολ του  Γεωργακάκη, δείχνοντας αποφασισμένοι και ικανοί να ξαναμπούν στο παιχνίδι. Όμως, τέσσερα λεπτά αργότερα (37΄), η Κόρινθος τριπλασίασε τα τέρματά της με τον Μίσκου, ο οποίος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 3-1.

Με την έναρξη του β΄ ημιχρόνου οι γηπεδούχοι συνέχισαν το επιθετικό ποδόσφαιρο και στο 48΄ ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 4-1, χάρη σε ένα ακόμα γκολ του Μίσκου, που έκανε χατ-τρικ. Οι γηπεδούχοι έφτασαν και στο 5-1 στο 55΄ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Δερμιτζάκης, ενώ στο 77ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το τελικό 6-1.

Με το αποτέλεσμα αυτό, ο Πανγυθεατικός που δεν έχει ακόμα συγκομιδή βαθμών στο φετινό πρωτάθλημα, παρέμεινε ουραγός στον πίνακα και καλείται σε άμεση ανασύνταξη δυνάμεων ενόψει της δύσκολης συνέχειας.