Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο ΑΓΟΝΓ απέναντι στη Σπάρτη Featured

16 Δεκ 2019
200 times

Πάλεψε για την ανατροπή αλλά τελικά δεν τα κατάφερε ο Λάκωνας ΑΓΟΝΓ, στη χθεσινή αναμέτρηση στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Αρεόπολης με αντίπαλο τη ΣΚ Σπάρτη.

Οι παίχτες του Δημήτρη Πρόκου αν και βρέθηκαν στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με τη διαφορά να βρίσκεται στους 15 βαθμούς, κατάφεραν στη τρίτη περίοδο να πλησιάσουν στους 4 αλλά δυστυχώς τα μερικά λάθη των παιχτών του ΑΓΟΝΓ και λάθος διαιτητικά σφυρίγματα έδωσαν το ροζ φύλο αγώνα στην ομάδα της Σπάρτης με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 55-59.

Στη βαθμολογία η ομάδα μπάσκετ της πόλης μας βρίσκεται 3η θέση με 9 βαθμούς.

Το 2019 για τον Λάκωνα ΑΓΟΝΓ θα ολοκληρωθεί το επόμενο Σάββατο 21/12 και ώρα 16:00 στο Κλειστό της Μεσσήνης με αντίπαλο τον τοπικό Αθλητικό Όμιλο Μεσσήνης 2017 για την 7η αγωνιστική του Β' ομίλου της Α2 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.