Ήττα στο Διαβολίτσι για τον Πανγυθεατικό Featured

Η φωτογραφία προέρχεται από την επίσημη σελίδα στο facebook του Πανγυθεατικού.

Με αρνητικό πρόσημο ολοκληρώθηκε η μετάβαση του Πανγυθεατικού στο Διαβολίτσι, όπου, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ' Εθνικής, αντιμετώπισε στο γήπεδο «Καπετάν Βασίλης» τον τοπικό Α.Ο.

Οι κακοί οιωνοί ξεκίνησαν από την αρχή καθώς στην προθέρμανση της βασικής ενδεκάδεα του Χρήστου Καρσιώτη ο Μιχελάκος ένοιωσε ενοχλήσεις και αντικαταστάθηκε. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν γρήγορα γκολ και συγκεκριμένα στο 12' έγινε το 1-0. Ένα ακόμα πλήγμα για την ομάδα και η αποβολή του Λούζη στο 60' με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεσή τους με τους παίχτες των μπλέ να μην μπορούν να απειλήσουν τον αντίπαλο αν και είχαν για αρκετά λεπτά τον έλεγχο του αγώνα. Στις καθυστερήσεις του αγώνα σημειώθηκαν άλλα 2 τέρματα. Το Διαβολίτσι έκανε το 2-0 κλειδώνοντας τη νίκη, ενώ οι μπλέ της πόλης μας κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με το εύστοχο πέναλντι του Μπαρόνε.

Στη βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση της αγωνιστικής ο Πανγυθεατικός βρίσκεται στην 5η θέση με 6 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα της πόλης μας θα υποδεχτεί τον ΠΑΟ Βάρδας στο Νέο Δημοτικό Στάδιο Γυθείου, την Κυριακή 20 Οκτωβρίου στις 16:00.

Αξίζει να αναφερθεί οτι αξιόλογη ήταν και η παρουσία των φιλάθλων του Πανγυθεατικού που ταξίδεψαν από το Γύθειο στο Διαβολίτσι για να στηρίξουν τις προσπάθειες των παιχτών της ιστορικής ομάδας της πόλης μας.

Για να διαβάσετε αναλυτικά την περιγραφή του αγώνα πατήστε εδώ.

Last modified on Κυριακή, 13 Οκτωβρίου 2019 20:29