«Ασημένιος» ο Μανιάτης Ηλ. Μενιουράκος σε Παγκόσμιο πρωτάθλημα kick boxing! Featured

02 Οκτ 2018
557 times

Πηγή: lakonikos.gr

Ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα kick boxing “WAKO WORLD CHAMPIONSHIPS 2018” που διεξήχθη στην Βενετία της Ιταλίας, κατέκτησε ο Ηλίας Μενιουράκος (φωτο) στις 21 Σεπτεμβρίου 2018. Ο νεαρός αθλητής που αγωνίστηκε στην κατηγορία των 69 κιλών κατοικεί στις Αχαρνές Αττικής, ωστόσο έλκει την καταγωγή του από την Καρυούπολη Αν. Μάνης.

Ο προπονητής του Ηλία δήλωσε: «Άκρως ικανοποιητική η παρουσία της νέας και νεανικής ομάδας των “Fighters Athanasopoulos” στο Παγκόσμιο Κύπελλο Kickboxing. Ο Ηλίας Μενιουράκος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, η Μαρία Καρβουνιάρη στο χάλκινο και η Εβίνα Τζιαρτζιάνη την τέταρτη θέση μετά από μεγάλη μάχη με την αθλήτρια που μετέπειτα κατέκτησε το χρυσό.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους για την παρουσία τους στη διοργάνωση η οποία είμαστε σίγουροι ότι θα αποτελέσει τη βάση για μεγαλύτερες επιτυχίες».