Πανγυθεατικός Γ.Σ.

Ήττα για τον Πανγυθεατικό στο πρώτο εντός της φετινής χρονιάς στη Γ’ Εθνική

Ούτε στη δεύτερη αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής κατόρθωσε να πάρει τους πρώτους τους βαθμούς στο πρωτάθλημα ο Πανγυθεατικός. Οι πρωταθλητές Λακωνίας γνώρισαν εντός έδρας ήττα από τον πρωτοπόρο ΑΟ Νέας Αρτάκης με 1-2 και παρέμειναν στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Στον αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή (29/9) στο νέο Δημοτικό Στάδιο Γυθείου, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πάρουν τα ηνία του ματς, χωρίς ωστόσο να απειλήσουν ουσιαστικά την αντίπαλη εστία. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, μάλιστα, βρέθηκαν πίσω στο σκορ, καθώς η ομάδα της Ν. Αρτάκης σημείωσε γκολ με τον Παπαδάκη (44΄) για το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι Γυθειάτες πίεσαν για την ισοφάριση, κάτι που κατάφεραν στο 59ο με τον Τσέα να σκοράρει για το 1-1. Αν και στη συνέχεια οι Ευβοιώτες αναζήτησαν το γκολ της νίκης, το σκορ δεν άλλαξε μέχρι τα τελευταία λεπτά του ματς και η ισοπαλία έδειχνε πως θα ήταν το αποτέλεσμα που θα επισφράγιζε τις προσπάθειες των δύο ομάδων. Στο 90΄, όμως,  ο Μεγάλος, που αποδείχθηκε «χρυσή» αλλαγή για τον σύλλογο της Ν. Αρτάκης, πέτυχε το νικητήριο τέρμα χαρίζοντας το «τρίποντο» στους φιλοξενούμενους.

Για το φωτογραφικό υλικό του αγώνα πατήστε εδώ.