Δήλωση στο Λιμεναρχείο Γυθείου όσοι επιθυμούν να βουτήξουν για το Σταυρό τα Θεοφάνεια
![](https://githio-click.gr/wp-content/uploads/2023/01/8.jpg)
Δήλωση στο Λιμεναρχείο Γυθείου οφείλουν να καταθέσουν όσοι επιθυμούν να συμμετάσχουν στον εορτασμό των Θεοφανείων και συγκεκριμένα για να βουτήξουν στη θάλασσα για τον Τίμιο Σταυρό, την Παρασκευή 6 Ιανουαρίου στο Γύθειο,
Συγκεκριμένα, στο Γραφείο Γενικής Αστυνομίας του Λιμεναρχείου Γυθείου (τηλ: 27330-22262), οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να καταθέσουν υπεύθυνη δήλωση ότι γνωρίζουν κολύμβηση, είναι καλά στην υγεία τους και -σε περίπτωση συμμετοχής ανηλίκων – επιπρόσθετη συγκατάθεση των γονέων αυτών.
Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές έως την Πέμπτη 5/1, με την επίδειξη του αστυνομικού δελτίου ταυτότητος ή διαβατηρίου των ενδιαφερομένων.
Ενδιαφερόμενοι κολυμβητές, που δεν θα υποβάλουν εγκαίρως στη Λιμενική Αρχή Γυθείου, τα ως άνω απαιτούμενα δικαιολογητικά, δεν θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής στις εκδηλώσεις.
Η θέση από την οποία θα πραγματοποιηθεί η κατάδυση των ενδιαφερομένων εντός θαλάσσης θα καθοριστεί από το Λιμεναρχείο Γυθείου.